Quantcast
Channel: Hipis.lt
Viewing all articles
Browse latest Browse all 821

Įmonių bankrotas, fizinių asmenų bankrotas

$
0
0

Konsultuojame bankroto klausimais. Rengiame dokumentus, administruojame
www.fizinioasmensbankrotas.info

Apie bankroto procesą paprasčiau

Lietuvoje 2013 metais kovo 1 dieną įsigaliojo Fizinių asmenų bankroto įstatymas. Jis suteikia teisę žmogui bankrutuoti ir atsikratyti slegiančių skolų. Viskas atrodo labai paprasta, bet bankroto procedūra turi tam tikrų niuansų, kuriuos čia pasistengsime apžvelgti. Paprastai ir aiškiai apie bankroto procedūrą.

Pagal dabar galiojantį įstatymą bankroto procedūrą galima suskirstyti į keturis etapus. Pirmas etapas yra svarbiausias, nes šiuo metu fizinis asmuo inicijuoja bankroto procesą kreipdamasis į teismą dėl bylos iškėlimo. Prieš tai, žinoma, reikia atlikti tam tikrus namų darbus. Apie ketinimą kreiptis į teismą fizinis asmuo privalo ne vėliau kaip prieš mėnesį raštu pranešti visiems kreditoriams. Darbas nesudėtingas, jei kreditorių nėra daug. Šiuo etapo metu asmuo neprivalo teismui pasiūlyti bankroto administratoriaus kandidatūros, bet tolimesni žingsniai be jo yra neįmanomi.

 

Antrasis etapas prasideda tada, kai teismas iškelia bankroto bylą. Bet kokia vykusi finansinė veikla yra automatiškai sustabdoma. Laikoma, kad sueina visi terminai, nebeleidžiamas įskaitymas, delspinigių skaičiavimas, draudžiamas disponavimas turtu bei ribojamas disponavimas piniginėmis lėšomis. Bankroto administratorius atidaro specialią sąskaitą, kurioje bus laikomos fizinio asmens lėšos ir per kurią bus vykdomi atsiskaitymai su kreditoriais.

Trečiasis etapas reikalauja kruopštumo. Šiame etape bankroto administratoriui reikia pateikti mokumo atkūrimo plano projektą. Administratorius turi teisę padėti parengti projektą. Plane privalo būti nurodytos priežastys, dėl kurių asmuo negali įvykdyti teisėtų kreditorių reikalavimų, todėl reikia nurodyti įvairią informaciją, kuri parodo, kaip skolininkas ketina atsiskaityti su kreditoriais, kokios bus bankrutuojančio asmens pajamos ir išlaidos, administravimo išlaidos, asmeniniams poreikiams ir jo išlaikomiems asmenims skiriamos lėšos bei kreditorių daromos nuolaidos. Kreditoriai turi teisę jokių nuolaidų nedaryti.

Planas turi būti patvirtintas kreditorių susirinkime. Jei planui yra nepritariama, galutinį sprendimą priima teismas. Kreditoriams pritarus planui, teismo sprendimas bus galutinis. Bankroto proceso metu planas galės būti tikslinamas.

Ketvirtas etapas prasideda, kai teismas patvirtina mokumo atkūrimo planą. Šiuo metu gali būti parduodamas turtas, taip pradedami dengti asmens finansiniai įsiskolinimai. Įstatymas numato, jog su kreditoriais turi būti atsiskaitoma ne rečiau kaip kartą per pusmetį, o su administratoriumi už teikiamas paslaugas – ne rečiau kaip kas tris mėnesius. Fizinis asmuo taip pat privalo pranešti bankroto administratoriui apie pasikeitusią finansinę būklę ar gyvenamąją vietą.

The post Įmonių bankrotas, fizinių asmenų bankrotas appeared first on Hipis.lt.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 821